BÜTÜNLEŞİK KAMPANYA
Marka: TEB
Kategori: BÜTÜNLEŞİK KAMPANYA
Tarih: Mayıs 2016 - Haziran 2016
TARAFTAR AKADEMİSİ
“We Are Tennis Fan Academy”, Avrupa’dan sonra Türkiye’de de TEB BNP Paribas tarafından hayata geçirilen ilk tenis taraftarlığı okulu. Akademi, tenis turnuvaları ve müsabakaları canlandırmak için “süper taraftarlar” seçmeyi ve onları eğitmeyi hedefliyordu.
1.png
TARAFTAR ALIMLARI
Brief, projeyi duyurmak ve en iyi, en coşkulu taraftarları Akademi’ye almaktı. Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir, iki taraftar grubunun kaptanları ve Akademi’nin temsilcileri olarak konumlandırıldı. Katılımcıların tüm taraftarlık potansiyelini gösterebilecekleri videolarını yükleyebilecekleri bir web sitesi olan “fanacademyturkiye.com” hazırlandı ve hem web sitesini duyurmak hem de katılımcıları Akademi’ye davet etmek için Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir ile iki online reklam prodüksiyonu gerçekleştirildi. Tankurt Manas ile Akademi’ye özel “Süper Taraftar” isimli bir rap şarkı hazırlandı ve video YouTube üzerinden viral olarak yayıldı.
SONUÇLAR
Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir ile çekilen online reklam filmleri 1 Milyon üzerinde izlendi. Tankurt Manas – Süper Taraftar klibi reklam bütçesi harcanmadan 1 Milyon üzerinde izlendi. Katılımcılar başvuru için 298 video gönderdiler. We Are Tennis Fan Academy kamp günü için seçilen 100 Süper Taraftar, eğitimlerin ardından TEB BNP Paribas İstanbul Cup Kadınlar Finali’nde Çağla Büyükakçay’ı tribünde büyük bir coşkuyla desteklediler ve onu şampiyon yaptılar!