BÜTÜNLEŞİK KAMPANYA
Marka: Sedona Bisiklet
Kategori: BÜTÜNLEŞİK KAMPANYA
Tarih: Temmuz 2016 - Ağustos 2016
HEDEF
Markanın bilinirliğini artırmak ve diyalog yaratmak amacıyla bir dijital iletişim stratejisi ve sosyal medya içeriği üretimi isteniyordu.
Kendi Yolum İçerik 2.png
YAKLAŞIM
Bisiklete binmenin hissettirdiği tüm güzel duyguları barındıran ve hedef kitlenin bağ kurabileceği bir içerik konsepti ile ilerlemeye karar verdik.
Kendi Yolum İçerik 5.png
KENDİ YOLUM
Bisiklete binen herkesin dahil olmaktan keyif alacağı bir kampanya kurgusu yarattık. #kendiyolum'u ön plana çıkaran kampanyada tüm bisiklet severlere hayatlarına dahil edebilecekleri bir şarkı hediye ettik. Sosyal medya içerikleri ile desteklenen kampanyada bisiklet severlerin #kendiyolum etiketi ile kendi içeriklerini yaratmalarını istedik.
Kendi Yolum İçerik 4.png
RUN RUN YOLA DEVAM
Türkiye’nin en sevilen rap sanatçılarından Tankurt Manas'la bir rap parçası hazırladık. Şarkı için Sedona ürünlerini kullandığımız bir video klip prodüksiyonu yaptık.
BİSİKLET AŞKTIR
Video 1 milyondan fazla izlendi, #kendiyolum ile üretilen içerikler yüksek beğeni ve etkileşim oranları elde etti. Kampanya süresince kullanıcıların sevip benimsediği #runrunyoladevam bisiklet kullanıcıları arasında bir trend başlattı.
Kendi Yolum İçerik 6.png