EUK. TECH
Marka: TEB
Kategori: EUK. TECH
Tarih: Haziran 2018 - Temmuz 2018
KONSEPT GELİŞTİRME
90 yıldır ülke ekonomisine katkıda bulunan, yenilikçi ürün ve hizmet modelleriyle finans sektörünün dijital dönüşümüne öncülük ederek sektörde fark yaratan Türk Ekonomi Bankası (TEB), dijital ve fiziki şubeyi birleştiren geleceğin bankacılık modeli TEB Pratik Şube’yi hayata geçirdi. Markanın “inovasyonun öncüsü banka” algısını desteklemek ve Pratik Şube kullanımını artırmak için, geleceğin bankacılık modelini mevcut ve potansiyel müşterilerine tanıtma ihtiyacı bulunuyordu. Geliştirilen cihazların yasal prosedürler sebebiyle etkinlik alanlarına kurulamaması sebebiyle, bu inovatif yaklaşımı sanal gerçeklik ile birleştiren bir konsept oluşturuldu.
1.png
ETKİLEŞİM PROJESİ TASARIMI & GELİŞTİRME
Hızla değişen ve gelişen dünyada teknolojinin adımlarına ayak uyduran TEB Pratik Şube deneyiminin gerçekten “pratik” olduğunu tüm ziyaretçilerin görmeleri isteniyordu. Bu doğrultuda, sanal gerçeklik ile oyunlaştırma üzerinden bir kurgu oluşturuldu. Pratik Şube cihazları sanal gerçeklik ortamına uygun olacak şekilde 3 boyutlu olarak modellendi. Kullanıcının farklı seçimlere imkan tanıyan ve kurgusu/süresi buna göre değişebilen projenin deneyim haritası oluşturuldu. Sanal dünya 3 boyutlu olarak tasarlandı, projede yer alan video prodüksiyonları ve dış ses uygulamaları yapıldı.
2.png
DENEYİM
Uludağ Ekonomi Zirvesi’18 kapsamında TEB standı ziyaretçileri tarafından deneyimlenen proje, Pratik Şube içerisinde yapılabilecek işlemlerin kullanıcının kendi isteği doğrultusunda ilerlediği bir kurguya sahipti. Deneyimi daha ilgi çekici ve eğlenceli kılmak, gerçekliğini artırmak için mixed reality öğelerine yer verildi. Geliştirilen sensörlerle kullanıcının bulunduğu sahneye göre, kendisine ısı ve rüzgar etkileri veren yazılımlar kullanıldı.
3.png
3 (1).png
4.png