RE-PLAY

Sporun Geleceği!

Türkiye İnovasyon Haftası stratejik partnerliğinin 5. yılında TEB, inovasyon meraklısı gençleri inovasyonun somut haliyle tanıştırmaya imkan verecek ve “inovasyonun öncüsü banka” algısını destekleyecek bir projeye ihtiyaç duyuyordu.

01

Konsept Geliştirme

Bankanın özellikle tenise olan desteği göz önünde bulundurularak “spor” ve “inovasyon”u birleştiren, katılımcıları yepyeni bir deneyimle buluşturacak ve birebir etkileşime geçebilecekleri pek çok projeyi kapsayacak bir konsept geliştirildi.

02

Konsept Tasarım

Sporun geleceğinde teknolojinin ve veri analizinin önemini ön plana çıkaran konseptin söylemi “Sporun Geleceği” olarak belirlendi.

RE-PLAY için hazırlanan logo ve animasyon çalışmalarında, konsepti en doğru şekilde yansıtacak dinamik ve renkli bir dil oluşturuldu.

RE-PLAY
03

Online Video Prodüksiyon

RE-PLAY’in online mecralardaki tanıtımı için hazırlanan, Burcu Esmersoy, Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir’in Dijital Tenis maçında buluştuğu video prodüksiyonu hazırlandı, ziyaretçilere hem konsept hem de mekan ve tarih hakkında bilgi verildi.

RE-PLAY RE-PLAY
04

Etkileşim Projeleri Tasarım & Geliştirme

Sporda yeni nesil antrenman teknolojilerinin buluştuğu RE-PLAY’de yer alan tüm projeler, detaylı veri analizi sağlayan yazılımlar ve sensör teknolojileri kullanılarak geliştirildi. RE-PLAY çatısı altında sporcunun performans ölçümlerinin çok detaylı olarak çıkarılmasını ve sporcuyu geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılabilmesini sağlayan projelerin yanı sıra, sporun eğlenceli yönünü ortaya çıkaran “oyunlaştırılmış” projeler de yer aldı.

Ziyaretçiler, Dijital Tenis, İnovatif Futbol Antrenmanı, T-T-T / İnteraktif Masa Tenisi, Bisiklet Antrenmanı Simülasyonu ve We Are Tennis sanal gerçeklik uygulaması gibi deneyim alanlarında sporun geleceğini keşfetme fırsatını yakaladılar.

RE-PLAY
05

Sonuçlar

3 gün boyunca ziyarete açık olan RE-PLAY, 30.000 katılımcıya ev sahipliği yaptı ve basından da yoğun bir ilgi gördü.

2016