WEB & MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME
Marka: Zorlu Holding
Kategori: WEB & MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME
Tarih: Haziran 2019 - Temmuz 2019
BİLGİ MİMARİSİ TASARIMI
Zorlu Enerji’nin kurumsal iletişim ve yatırımcı ilişkilerinin yanında 13 markasının farklı hizmet dallarındaki B2B ve B2C iletişimlerini tek web sitesi üzerinden sürdürebileceği bir yapı ihtiyacı bulunuyordu. İlk adım olarak web sitesinin bilgi mimarisi tasarlandı ve dinamik içerik yönetim sisteminin hangi ilişki yapısında geliştirileceği planlandı.
İncele
top.png
İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ
Web sitesinin tamamında bulunan içeriğin güncellenmesi ve yeni içerikler oluşturulması için, menü özelinde yetkilendirme sağlanarak 14 farklı marka ekibinin ilgili alanlardaki içerikleri güncelleyebileceği bir içerik yönetim sistemi geliştirildi.
1.png
TASARIM BİLEŞENLERİ
Zorlu Enerji’nin tüm markalarını birleştiren ve farklı hedef kitle gruplarına yönelik içerikleri barından web sitesi için, detaylarda markanın kurumsal renklerinin kullanıldığı ve ferah alanların ön planda olduğu bir ara yüz tasarımı hazırlandı. B2B ve B2C markalar özelinde sayfa tasarımları birbirinden farklı ögelere sahipken, kullanıcı deneyiminin ana hatlarıyla bütünlüğü göz önünde bulunduruldu. Deneyimin mobilde de doğru yaşanabilmesi için responsive tasarım ve yazılım geliştirmesi yapıldı.
4.png