Dünya’nın her yerinden gelen ortak yaratıcılık dalgası

WAVE İnovasyon Sergisi, TEB’in küresel partneri BNP Paribas tarafından global olarak desteklenen bir proje. Sergi Paris, San Francisco ve Milano gibi dünyanın pek çok büyük şehrinde yer aldıktan sonra, TEB tarafından İstanbul’a getirildi.

Serginin “Sanal Gerçeklik” projesi, her yıl Uludağ’da gerçekleştirilen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde deneyimlenmek üzere İstanbul’da gerçekleştirilen sergi göz önünde bulundurularak hazırlandı.

WAVE VR

Sanal deneyimi zenginleştirmek için sergi salonu fotoğraf gerçekliğinde dokular ile üç boyutlu olarak modellendi. Fotoğrafta da görülebileceği üzere, salon oldukça detaylı bir şekilde modellendi.

WAVE VR
01

Konsept Geliştirme

WAVE İnovasyon Sergisi için geliştirilen sanal gerçeklik deneyim konsepti, en gerçekçi deneyimi yaşatabilmek için kompleks bir hat içinde üç boyutlu programlar ile tasarlandı.

WAVE VR
02

Deneyim

WAVE İnovasyon Sergisi Sanal Gerçeklik Projesi, kullanıcılar tarafından sanal gerçeklik gözlüğü, gamepad ve kablosuz kulaklıklar ile deneyimlendi. Kullanıcılar serginin içinde yürüyebiliyor ve sergideki her proje için sesli bilgilendirme alabiliyorlardı. Bu olağanüstü deneyim, Uludağ Ekonomi Zirvesi boyunca katılımcıların yoğun ilgisini çekti.

WAVE VR
2016