THEATRE VR

01
THEATRE VR & JINDŘICH SKELDAL


Theatre VR, Çek geliştirici Jindrich Skeldal’ın yarattığı, herkesin oyunculuğu deneyimlemesini, oyuncuların ya da oyuncu adaylarının her an pratik yapabilmesini sağlayan çok özel bir sanal gerçeklik projesi.

THEATRE VR
02
YERELLEŞTİRME


Projenin Türkiye’de deneyimlenebilmesi için öncelikle sanal gerçeklik projesi için özel olarak geliştirilen ve Hamlet’in 6 dakikalık bir bölümünü içeren deneyim Türkçe’ye çevrilerek profesyonel seslendirme sanatçılarının desteğiyle yeniden seslendirildi. Üretilen yeni ses dosyaları, senaryo akışına uygun olarak senkronize edildi.

THEATRE VR
03
KURULUM

Theatre VR, İstanbul Kongre Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’nda yer alan RE-PLAYERS Oyunu Değiştirenler deneyim alanının bir parçası olarak konumlandı. Alanın bir bölümü bu proje için interaktif bir sahneye dönüştürüldü.

04
DENEYİM - PERFORMANS

6-9 Aralık 2017 tarihlerinde RE-PLAYERS Oyunu Değiştirenler deneyim alanını ziyaret eden misafirler projeyi deneyimledi. Hamlet’ten bir rol seçip repliklerini söyledi, jestleriyle sahnedeki diğer karakterlerle etkileşime geçerek eşsiz ve eğlenceli bir oyunculuk deneyimi yaşadı.

THEATRE VR
2017