01
FİKİR

Digital Shootout, profesyonel oyuncuların ve oyuncu adaylarının tekniklerini geliştirebilmesini sağlayacak yenilikçi bir antrenman tekniği olarak doğdu, futbola meraklı herkesin eğlenceli zaman geçirebilmesini sağlayan yenilikçi bir deneyim projesine dönüştü.

DIGITAL SHOOTOUT
02
GELİŞTİRME

Projenin ilk aşamasında katılımcının şutunun şiddetini ve isabetini ölçümleyen sensörlerle donatılan, kale görevi görecek bir duvar oluşturuldu. Şutun hızını ölçümleyecek bir kamera sistemi konumlandı.


İkinci aşamada şutun isabet ettirilmesi istenen alanın highlight edilmesini sağlayacak bir projeksiyon sistemi entegre edildi, kurgulanan sistemlerin eş zamanlı olarak çalışacak şekilde senkronize edilmesi sağlandı.

DIGITAL SHOOTOUT
03
KURULUM
& TEST

Digital Shootout, İstanbul Kongre Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’nda yer alan RE-PLAYERS Oyunu Değiştirenler deneyim alanının bir parçası olarak konumlandı. Alanın bir bölümü bu proje için interaktif bir sahaya dönüştürüldü.

DIGITAL SHOOTOUT
04
DENEYİM
PERFORMANS

6-9 Aralık 2017 tarihlerinde RE-PLAYERS Oyunu Değiştirenler deneyim alanını ziyaret eden misafirler projeyi deneyimledi. Topu penaltı noktasına yerleştirip, projekte edilen hedef alanını şut çekerek vurmaya çalıştı. Performans verilerini anlık olarak öğrendi, her denemede daha iyi bir sonuca ulaşmayı başardı.

DIGITAL SHOOTOUT
2017